זכויות יוצרים שמורות לתנועת הרוב

Please reload

פוסטים אחרונים

מפגשים בין ארבעת השבטים

July 5, 2017

1/1
Please reload

פוסטים נבחרים

מפגשים בין ארבעת השבטים

July 5, 2017

 

אנחנו יוצאים למסע בחברה הישראלית לארבעה ימים, שבהם נפגוש דתיים לאומיים, חרדים וערבים. הטיול שלנו הוא לדיר אל אסד וצפת. המשתתפים הם תלמידים בכיתה י' מבית ספר ירושלמי, אנחנו מחברים את המסע הזה למערך שלהם בנושא תעודת זהות והחברה הישראלית.

 

בזמן הזה למרבה השמחה יש לנו את הצרכים שמאפשרים לנו להתקיים כמדינה, וגם להגן על עצמינו, זה הזמן לדבר על העם, על הזהות של המגזרים בו, על הקשר ביניהם- ביננו.

 

חשוב לנו לציין המסע הזה הוא רק דוגמא. אפשר לבנות פורמטים שונים של מסעות כאלו, יום אחד או שבוע, בצפון, בדרום, בירושלים.

 

העיקר בתוכנית שלנו הוא מפגש עם כיתות י' בדיר אל אסד ועם משפחות חרדיות בבתיהן בצפת. המטרה העיקרית היא פשוט להתרועע יחד, ולראות כמה שכולם בני אדם, נחמדים ולא מאיימים. מטרה שניה היא להכיר, ללמוד קצת, ממקום של הערכה על המגזרים השונים, באמצעות מפגשים של חוויה, בישול משותף, סדנת ריקוד, ODT ,וגם מפגשי שיח ולימוד משותף, לצד פגישה עם דמויות מפתח ביישוב, סיורים בבתי כנסת/ מסגד, התנדבות משותפת ועוד.

 

כך למעשה אמור המסע הזה להראות את הדומה והשונה גם יחד. אחרי שיוצרים את הקרבה, השונות שוב לא מפחידה.

 

לחילופין, אפשר לצמצם את העיקרון למסע של יום אחד או שני חצאי ימים בערים הגדולות. נניח בירושלים: סיור במאה שערים+ כניסה בקבוצות לבתי משפחה ושיחה איתם/ לימוד משותף בבית המדרש, וסדנת בישול משותפת בבית הספר באבו גוש. ניתן לבנות כמה מסעות גנריים באזורים שונים בארץ ולרוץ איתם, בסיוע כוחות מקומיים שניצור איתם קשר ויעזרו בארגון (בצפת למשל אכסניית "אסנט" עוזרת לנו, ובדיר אל אסד המתנ"ס ובית הספר המקומי).

 

אנחנו מבקשים להפוך את המסע הזה לפורמט קבוע בטיולים השנתיים בכיתה י', ואנו חושבים שאפשר לשווק אותו ככזה, תחליף טיול שנתי לשכבה אחת. באופן הזה, מבחינה תקציבית ניתן להשתמש בחלק מדמי השכלול שמוגדר לטיול השנתי.

Please reload